Browser Security Plus چیست!؟


کرونا، لزوم ارتباطات راه دور و استفاده از وب‌سایت‌ها، وب‌اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای کسب و کار تحت وب را بیشتر از هر زمانی دیگر ضروری کرده و کارکنان در منزل و یا شرکت برای دسترسی به خدمات و عملیات مورد نیاز، مرتباً از مرورگرها استفاده می‌کنند این مرورگرها Browsers در حال تبدیل شدن به پراستفاده‌ترین ابزار یکسال اخیر هستند این اتفاق خوب و میمونی است اما جای تعجب نیست که هکرهایی که از بستر اینترنت و مرورگرها بیشترین نفع را می‌برند عاشق این وضعیت هستند و خطر همیشگی آنها در کمین افراد و سازمان‌هایی است که مرورگر دروازه‌ی ارتباطی کسب و کار آنهاست. آنها به شدت مترصد فرصتی برای سواستفاده از سازمان‌ها از طریق مرورگرها هستند. به تازگی سازمان‌ها شاهد افزایش مداوم تهدیدهای مبتنی بر مرورگر بوده‌اند.

خطر همیشه در کمین است اما آیا نباید ادامه داد و زندگی کرد!؟ قطعاً پاسخ خیر است. ما باید همیشه آماده‌‌ی مواجهه شدن با خطرات و مقابله با آنها را داشته باشیم بنابراین کارکنان، اشخاص و سازمان‌ها با بهره‌گیری از خدمات وب قادر به پوشش نیازهای بیشتری در بستر اینترنت خواهند بود بدون کمترین نگرانی از وقوع خطر و حملات سایبری، فقط کافیست امنیت مرورگرها را افزایش دهند اما چگونه؟

شرکت Manageegnie ابزاری را معرفی کرده بنام Browser Security Plus که به امنیت مرورگرها کمک خواهد کرد این ابزار قادر به جلوگیری از حملات مخرب، تشخیص هرگونه آسیب‌پذیری یا اجزای مضر کدهای ناشناخته در شبکه شما است علاوه بر آن امکان اجرای پیکربندی‌های امنیتی، کنترل دسترسی کاربران به ترافیک و افزودنی‌ها بر روی مرورگرها و در نهایت ممیزی برای بررسی هر گونه انحراف از استانداردهای تعیین شده را در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابراین این ابزار در بحث مدیریت امنیت اطلاعات و البته افزایش سطح ایمنی مرورگرهای مورد استفاده کاربران بسیار کارا و هوشمندانه عمل می‌کند و در ۴ گام: تشخیص، اجبار، کنترل و ممیزی این امنیت را برای کارکنان فراهم می‌کند

تشخیص:

شناسایی مرورگرهای مختلف مورد استفاده در سراسر شبکه شما، از جمله مرورگری که بصورت پیش فرض استفاده می‌شود، با شناسایی آنها امکان بروزرسانی و مشاهده‌ی افزونه‌ها و پلاگین‌های مخرب را به شما خواهد داد تا با دیدی بهتر نقاط ضعف را در جهت تامین امنیت بپوشانید.

اجبار:

پرداختن به نقاط ضعف کسب و کار شما می‌تواند شامل تدوین سیاست‌های کسب و کار، انجام تنظیمات امنیتی برای پیشگیری از تهدید، پیشگیری از نشت داده و سیاست‌های سفارشی سازی مرورگر باشد یعنی شما می‌توانید با پرداختن به الزامات منحصر به فرد کسب و کار خود، امنیت مرورگرهای مورد استفاده در شبکه را تضمین کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که یک سیاست را پیکربندی کنید و آن را در سراسر کامپیوترهای تحت شبکه توزیع و‌ آنها را ایمن کنید تا کاربران مجبور به استفاده از این سیاست‌های از پیش تعیین شده شوند.

کنترل:

نقض‌های امنیتی از چند راه همیشگی اتفاق می‌افتد:

 • هنگامی‌که یک کاربر به طور اتفاقی در یک سایت آسیب پذیر وارد می‌شود.
 • هنگامی‌که یک پسوند نرم‌افزار غیرمجاز در مرورگر را اجرا می‌کند
 • هنگامی‌که یک افزونه آسیب‌پذیر را در یک سایت غیرقابل اعتماد اجرا می‌کند،
 • یا وقتی که بر روی یک لینک تصادفی در یک سایت غیرقابل اعتماد کلیک می‌کند.

و… همه و همه تهدیدهایی است که می‌تواند در نتیجه ی ارتباط و تعامل هکر پنهان شده در زیر لایه‌های این موارد با کاربر شکل بگیرد. جلوگیری از این نوع از تهدیدات با محدود کردن دسترسی کارکنان به سایت‌های مورد اعتماد و افزودنی‌ها استاندارد و بی‌خطر تماما توسط نرم‌افزار  Browser Security Plus قابل شناسایی است.

ممیزی

تهدیدهای قدیمی به طور مداوم در حال تکامل هستند و تهدیدهای جدید هر روز همچنان در حال ظهورند. پیگیری وضعیت امنیتی شرکت خود را و انطباق با استانداردهای امنیتی، مهم‌ترین گام در امنیت شبکه است. برای این مهم لازمست ابزاری در اختیارتان باشد تا تمامی تهدیهای قدیمی و جدید را مشخص و با وضعیت امنیتی شبکه شما منطق کند و مجموعه‌ای از گزارشات و یک موتور انطباق را در اختیار شما قرار دهد. این وظیفه را نیز Browser Security Plus بخوبی اجرا خواهد کرد.

مزایای امنیت مرورگر Browser Security Plus ::

 • از حملات سایبری که از طریق مرورگرها تبلیغ می‌کنند جلوگیری می کند
 • امنیت مرورگر را مرتباً کنترل و ارزیابی می‌کند.
 • داده‌های به اشتراک گذاشته شده در مرورگرها و  برنامه های کاربردی/ابر وب متصل را ایمن نگاه می‌دارد.
 • به شما کمک می‌کند تا در مورد مرورگرهای مورد استفاده هوشیار باقی بمانید و بدانید که آیا آنها به روز هستند یا نه.
 • به شما کمک می‌کند تا با استانداردهای امنیتی مرورگر مانند CIS و STIG سازگار بمانید.
 • با پرهیز از حواس پرتی و آرامش خاطر از عدم وقوع حملات سایبری، کارایی افراد را بهبود می‌بخشد در حالی که مطمئن شوید کاربران با مسائل سازگاری وب سایت-مرورگر و چالشهای مخرب آن گریبانگیر نیستند.
 • ادغام این محصول با دسکتاپ سنترال ManageEngine Desktop Central به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا مرورگرها را همراه با نقاط پایانی دیگر مانند لپ تاپ‌ها، دسکتاپ‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه، برنامه‌های کاربردی نرم افزاری و غیره مدیریت کنند.
error: ياد بگيريم از کپي کردن حذر کنيم×| مدانت