احتمالا به این دلیل که در جستجوی طراحی سایت حرفه ای هستید و قصد راه اندازی سایت خود با بالاترین کیفیت ممکن را دارید. اما اصولا به چه نوع سایتی حرفه ای گفته می شود و و چگونه می توانیم طراحی سایت خود را به صورت حرفه ای انجام دهیم. اصولا سایت حرفه ای به سایتی گفته می شود که با آخرین ترفندهای روز طراحی شده باشد و هم متخصص طراحی وب سایت و هم کاربران عادی وب سایت طراحی و کاربری آن را تایید نمایند. چه ترفندهایی جزو موارد روز به حساب می آیند و رعایت و اجرای آنها در سایت باعث حرفه ای شدن وب سایت می گردد. در این مقاله برای شما نکات و مواردی که می بایست در طراحی سایت حرفه ای رعایت شود را معرفی می نمایم.

انتخاب نام دامنه حرفه ای

اولین قدم برای راه اندازی وب سایت ثبت دامنه می باشد و در صورتی که نام دامنه به درستی انتخاب گردد تاثیر بسیار مثبتی در روند موفقیت وب سایت خواهد داشت. در حقیقت انتخاب نام دامنه مناسب و حرفه ای رسیدن به موفقیت را برای وب سایت ساده تر می سازد و پایه و اساس وب سایت را محکم می سازد. برای انتخاب نام دامنه مناسب و حرفه ای حتما می بایست با متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت مشورت نمایید تا بهترین نام دامنه به شما پیشنها گردد. در نتیجه بدون مشورت با سئو کار اقدام به ثبت دامنه برای وب سایت خود ننمایید.

میزبانی حرفه ای

هاست وب سایت تاثیر بسیاری در موفقیت وب سایت خواهد داشت و در صورتی که هاست با کیفیت مطلوبی تهیه نشود ممکن است تاثیر بسیار منفی در کسب و کار شرکت داشته باشد. هاست وب سایت می بایست سرعت مطلوبی داشته باشد و به درستی موارد پیکربندی و ایمن سازی در آن رعایت شده باشد. همچنین دقت نمایید از سرور معتبری هاستینگ خود را تهیه نمایید تا وب سایت شما دچار مشکل همسایه بد که باعث لطمه به سئو وب سایت می گردد نشود. در بین پکیج های شرکت های هاستینگ بهترین هاستینگ سرور اختصاصی می باشد می باشد که قیمت آن بسیار بالا است. پس از آن سرور مجازی گزینه مناسبی می باشد که قیمت آن به نسبت سسرور اختصاصی مناسب تر است. در صورتی که بودجه شما به سرور اختصاصی و مجازی نمی رسد می توانید از سرورهای اشتراکی استفاده نمایید اما حتما در مورد کیفیت آن دقت نمایید و در تهیه سرور از افراد با سابقه در زمینه وب و همچنین متخصص سئو مشورت لازم را بگیرید.

طراحی قالب حرفه ای

امروزه سبک های جدید طراحی قالب مرسوم شده است که ثابت شده کاربر پسند تر از سایت های قبلی می باشند و رعایت آنها باعث تاثیر و حس بهتر در کاربران وب سایت می گردد. در بخش زیر به شما برخی از سبک های جدید را معرفی می نمایم.

طراحی دو بعدی

یکی از سبک های جدید امروزی طراحی دو بعدی می باشد که در این نوع طراحی دیگر از سایه ها و گوشه های گرد شده خبری نیست و قالب در ساده ترین شکل خود ارائه می گردد. به این نوع طراحی ها همچنین طراحی محتوا اول نیز گفته می شود زیرا مهترین دغدغه طراح سایت ارائه مطالب در بهترین روش ممکن است و بخش ها معمولا با تفاوت رنگی از یکدیگر جدا می گردند و از پالت رنگ های خاصی با نام رنگ های دو بعدی استفاده می گردد. ثابت شده طراحی دو بعدی تاثیر بهتری نسبت به طراحی های قدیمی بر روی کاربران دارد و کاربر وب سایت درک بهتری از وب سایت خواهد داشت.

طراحی تک صفحه

کی دیگر از سبک های جدید طراحی قالب وب سایت طراحی به صورت تک صفحه می باشد که در این روش صفحات اولیه وب سایت مانند درباره ما، تماس با ما، محصولات و … در همان صفحه اصلی نمایش داده می شوند و کاربر پس از کلیک بر روی منوهای اصلی وب سایت به جای آنکه به صفحه دیگری وارد شود در صفحه اصلی به بخش مورد نظر اسکرول می گردد. این نوع طراحی ارزش صفحه اصلی وب سایت را بالا می برد زیرا کاربران مدت زمان بیشتری در صفحه اصلی وب سایت باقث می مانند و همین مسئله تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو وب سایت خواهد داشت.

انیمیشن سازی قالب

قبلا از فلش برای ایجاد حرکت در وب سایت استفاده می شد حال آنکه امروزه با استفاده از HTML , CSS و کتابخانه های جاوا اسکریپت نظیر JQUERY و MOOTOOLS این کار انجام می گردد. انمیمیشن سازی وب سایت جذابیت بیشتری در وب سایت ایجاد می نماید و وجود حرکت ها و گرافیک ها باعث ترقیب بیشتر کاربر به رویت ادامه مطالب می گردد. البته این مورد موضوع جدید نیست اما سبک این انیمیشن سازی می باشد که امروزه با قبل کاملا متفاوت شده است.

در ادامه می توانید مقاله سبک های جدید طراحی سایت را مطالعه نمایید.

طراحی سایت واکنش گرا ریسپانسیو

سایت ریسپانسیو به نوعی وب سایت گفته می شود که خود را برای نمایش در سایزهای مختلف صفحه سازگار می نماید و برای رویت متون و مطالب وب سایت کاربر نیازی نیست در صفغحه بزرگنمایی انجام دهد و یا از اسکرول چپ و راست استفاده نماید. با توجه به افزایش استفاده کنندگان از موبایل برای رویت وب سایت ها وجود نسخه موبایلی و ریسپانسیو سایت ها به امری ضروری تبدیل شده است. همچنین نسخه موبایلی یکی از فاکتورهای رنک دهی موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد بنابراین یک سایت حرفه ای حتما می بایست نسخه موبایلی داشته باشد. طراحی سایت ریسپانسیو در حقیقت یکی از مهترین فاکتورها در طراحی سایت حرفه ای می باشد.

پیاده سازی سایت سئو

امروزه با توجه به افزایش تعداد کاربرانی که از اینترنت برای خرید کالا و خدمات خود استفاده می نمایند رعایت اصول سئو در سایت ها که باعث افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می باشد بسیار ضروری می باشد. برای طراحی سایت سئو می بایست کد نویسی صفحات وب سایت بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو باشد. برای آنکه سایتی سئو باشد حتما می بایست اصول زیر در آنها رعایت شده باشد:

کد نویسی صفحات وب سایت به صورت دایو بیس باشد و در صفحه بندی وب سایت از جدول استفاده نشده باشد
آدرس دهی صفحات وب سایت می بایست بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو باشد و نام صفحه می بایست معمولا عنوان صفحه باشد
عناوین وب سایت می بایست به درستی انتخاب شده باشد تا وب سایت بهترین رنک را در موتورهای جستجو داشته باشد. انتخاب عناوین صفحات حتما می بایست زیر نظر متخصص سئو انجام گردد
در ادامه می توانید مقاله آموزش سئو را مطالعه نمایید.

محتوای با کیفیت

یک وب سایت برای آنکه حرفه ای به نظر رسید در کنار رعایت اصول و قواعد طراحی سایت می بایست محتوای خوب، کافی و با کیفیت داشته باشد تا کاربران پس از ورود به سایت با صفحه بی محتوا مواجه نگردد. در حقیقت یکی از مهترین مسائل در مورد موفقیت وب سایت وجود محتوای خوب و حرفه ای می باشد که این بخش بر عهده کارفرما می باشد که می بایست مطالب خوب، مفید و با کیفیت در زمینه شغلی خود تهیه نماید.

در ادامه می توانید مقاله نوشتن محتوا به صورت سئو را مطالعه نمایید.

بک لینک سازی برای وب سایت

در صورتی که بهترین وب سایت نیز طراحی گردد در صورتی که وب سایت بک لینکی نداشته باشد ممکن است رتبه خوبی در موتورهای جستجو نگیرد. برای آنکه وب سایت رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشد می بایسست پس از راه اندازی وب سایت بک لینک سازی برای آن انجام گردد. بک لینک سازی به قرار دادن لینک وب سایت در سایت های دیگر گفته می شود که این کار حتما می بایست زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام گردد. زیرا بک لینک سازی غلط ممکن است لطمه های جبران ناپذیر در آینده به وب سایت وارد آورد به صورتی که به رتبه وب سایت در موتورهای جستجو زیان وارد آورد.

در پایان

برای طراحی سایت حرفه ای می بایست شرکت طراحی سایت حرفه ای انتخاب نمایید. مدانت از سال ۱۳۸۱ تا کنون در زمینه طراحی وب سایت فعالیت دارد و در این سال ها در حدود ۲۵۰۰ وب سایت طراحی نموده است و می توانید انتخاب خوبی برای شما برای سپردن کار طراحی سایت باشد.

error: ياد بگيريم از کپي کردن حذر کنيم×| مدانت