شيرپوينت چه امکاناتي دارد؟

امکانات شيرپوينت
Site (سایت):
به وسیله شیرپوینت می توان به راحتی و به سرعت و بدون نیاز به داشتن دانش خاص و پیچیده ای سایتهایی را با کاربرد های مختلف برای هر یک از افراد سازمان یا واحد ها و گروه های کاری ایجاد نمود.
Communities (ارتباطات):
شیرپوینت با استفاده از مجموعه ای از ابزارهای مختلف به شما این امکان را میدهد تا بتوانید ارتباطات موجود در سازمان خود را به صورت الکترونیکی مدیریت نمایید.
نمونه هایی از ابزارهایی که شیرپوینتی برای مدیریت ارتباطات الکترونیکی و بهتر کردن آنها که در اختیارتان قرار می دهد به شرح زیر است :
تابلو خبر شیرپوینت تابلو خبر وبلاگ های شیرپوینتی وبلاگ ها وضعیت های شیرپوینت وضعیت ها لیست وظایف در شیرپوینت وظایف مدیریت جلسات در شیرپوینت مدیریت جلسات مدیریت اسناد در شیرپوینت مدیریت اسناد
Search (جستجو):
شیرپوینت به صورت پیش فرض دارای یک موتور جستجوی فوق العاده می باشد. این موتور جستجو این قابلیت را دارد که همه محتوا های داخلی سازمان را ایندکس گذاری نماید.
شیرپوینت محتوای داخل فایل ها را نیز برای شما جستجو می کند همچنین شما می توانید به وسیله شیرپوینت اطلاعات موجود در فولدر های به اشتراک گذاشته شده در شبکه و سایر دیتابیس های دیگر موجود در سازمان و سایت های دیگر را نیز برای شما جستجو نماید.
جستجو در شیرپوینت کامل امن می باشد، در واقع هر فرد فقط می تواند اطلاعاتی را در نتیجه جستجو مشاهده نماید که قبلاً حق دسترسی به آن قسمت به او داده شده است.
Content (محتوا):
شیرپوینت یک پلتفرم است که به وسیله آن شما می توانید داده های ساختار دار(Structure Data) و فاقد ساختار (Unstructured Data) را در آن نگهداری کنید. شما در شیرپوینت این قابلیت را دارید که به وسیله لیست های شیرپوینتی اطلاعات خود را نگهداری نمایید و می توانید به واسطه کتابخانه های شیرپوینت نسبت به نگهداری مستندات فایل ها، عکس ها و فایل های مالتی مدیا خود اقدام نمایید.
Insights (هوش تجاری):
شما می توانید با استفاده از ابزارهایی که شیرپوینت در اختیار شما قرار میدهد نسبت به تهیه داشبوردهای مدیریتی و نمایش آنها به مدیران و کارشناسان در تصمیم گیری های سازمانی یاری رسانید. نمونه های از ابزارهای تولید داشبوردهای مدیریتی در شیرپوینت به شرح زیر است :
PerformancePoint
Microsoft Excel Services
Microsoft Visio Services
Chart Web Part
Web Analytics
Composite (ترکیب):
تا زمانیکه که ما کد نویسی می کنیم، نیازی به کد نویسی شما نیست.
این یک شعار از طرف شیرپوینت و مجموعه آفیس برای زندگی است، هر فرد فنی اعم از : کاربران حرفه‌ای ، افراد تصمیم گیر ، مدیران سیستم و یا برنامه نویسان می توانند با استفاده از پلتفرم شیرپوینت و مجموعه آفیس می تواند برنامه های کاربردی را به سرعت تولید نمایند.
شیرپوینت امکان یکپارچه سازی داده ها، اسناد و فرآیند های کاری را با استفاده از متصل نمودن و تنظیم امکانات و قابلیت های از پیش آماده در شیرپوینت و مایکروسافت آفیس را به شما میدهد. بنابر این شما میتوانید به سرعت برنامه های کاربردی را برای حل مشکلات کسب و کار خود بدون نیاز به برنامه نویسی تولید نمایید.
نمونه ای از برخی از این ابزارها یا قابلیت های آماده شیرپوینتی :
InfoPath در شیرپوینت InfoPath سفارشی سازی لیست ها و کتابخانه فرم ها در شیرپوینت
InfoPath در شیرپوینت Excel Services مشاهده فایل های اکسل تحت وب
InfoPath در شیرپوینت Access امکان ایجاد ابزارهای تعاملی با کاربر
شیرپوینت دیزاینر SharePoint Designer طراحی و نمايش سایت های شیرپوینتی
شیرپوینت دیزاینر BCS (Business Connectivity Services) اتصال به داده های خارجی
ویژوال استودیو در شیرپوینت Visual Studio سفارشی سازی و تولید سلوشن های مختلف شیرپوینتی
کاربردهاي شيرپوينت هم بخوانيد
error: ياد بگيريم از کپي کردن حذر کنيم×| مدانت